Get Adobe Flash player

General-
forsamling 2018

Søndag den 11/3 kl. 14.00

Læs dagsorden her

  

Gavekort


Den ultimative gaveidé

Gavekort

Læs mere her

 

 

Brudevals/
Polterabend

Vi arrangerer både polterabend og undervisning i brudevals. Ring og hør nærmere.

 brudevals

Undervisningsplan

Læs mere om hvert hold ved at klikke på de enkelte hold.

MANDAG

Kl. 16.30-17.15 - MGP/SHOWDANCE 5-8 ÅR (hold 130)
Kl. 17.00-18.00 - PARDANS - øvede (hold 110)
Kl. 17.00-17.45 - BREAKDANCE 5-8 år (hold 120)
Kl. 17.15-18.00 - MGP/SHOWDANCE 9-12 år (hold 131)
Kl. 18.00-19.00 - ZUMBA (hold 111)
Kl. 18.00-18.45 - BREAKDANCE 9-12 ÅR (hold 121)
Kl. 18.00-19.00 - PARDANS - øvede (hold 132)
Kl. 18.45-19.45 - BREAKDANCE - teenager/unge (hold 122)
Kl. 19.00-20.30 - PARDANS - lidt øvede (hold 133)
Kl. 19.15-20.15 - PARDANS - rutine (hold 112)
Kl. 20.15-21.15 - PARDANS - meget øvede (hold 113)

TIRSDAG

Kl. 16.30-17.15 - VILD MED DANS/MGP fra 6 år (hold 230)
Kl. 17.00-18.00 - SALSATION (hold 210)
Kl. 17.00-17.45 - DANS OG SJOV MED MOR/FAR (holde 222)
Kl. 17.15-18.15 - SPORTSDANS SPORT 1 - børn I og II - tirsdag (hold 231)
Kl. 17.15-18.15 - SPORTSDANS SPORT 1 - børn I og II - tirsdag/torsdag (hold 232)
Kl. 18.00-18.45 - DANS FOR BØRN OG UNGE MED SÆRLIGE BEHOV (hold 220)
Kl. 18.00-19.00 - PARDANS - øvede (hold 211)
Kl. 18.00-18.45 - BODYWORK
Kl. 18.15-19.45 - SPORTSDANS SPORT 2 - junior - tirsdag/fredag (hold 233)
Kl. 18.15-19.45 - SPORTSDANS SPORT 2 - junior - tirsdag/torsdag/fredag (hold 234)
Kl. 18.45-19.30 - RELAX/RECHARGE
Kl. 19.00-20.00 - PARDANS - lidt øvede (hold 212)
Kl. 19.00-20.00 - HIT FIT - Unge/voksne (hold 221)
Kl. 19.15-21.15 - SPORTSDANS SPORT 3 - ynglinge/voksne - tirsdag/fredag (hold 235)
Kl. 19.15-21.15 - SPORTSDANS SPORT 3 - ynglinge/voksne - tirsdag/torsdag/fredag (hold 236)
Kl. 20.00-21.00 - PARDANS - øvede (hold 213)
 

ONSDAG

Kl. 09.00-10.15 - FYSIOPILATES (hold 310)
Kl. 16.30-17.30 - HIP HOP - børn 9-12 år (hold 323)
Kl. 16.45-17.15 - VI LEGER BALLET - børn 3-5 år (hold 320)
Kl. 17.00-17.45 - BØRNEDANS/MGP - børn 3-6 år (hold 330)
Kl. 17.15-18.00 - BALLET FOR BØRN - børn 6-10 år (hold 321)
Kl. 17.30-18.30 - CHOREOLOGY
Kl. 17.45-18.45 - CROSSDANCE (hold 311)
Kl. 17.45-18.30 - MGP/SHOWDANCE - børn 5-8 år (hold 331)
Kl. 18.00-19.30 - JAZZ PERFORMANCE - unge/voksne (hold 322)
Kl. 19.00-20.00 - PARDANS - lidt øvede (hold 312)
Kl. 19.00-20.00 - VILD MED DANS FOR VOKSNE - begyndere (hold 333)
Kl. 20.00-21.00 - PARDANS - meget øvede (hold 313)


TORSDAG

Kl. 09.00-10.00 - ZUMBA (hold 410)
Kl. 16.30-17.15 - ASKEPOP - børn 6-9 år (hold 411)
Kl. 16.30-17.15 - FAMILIE GROOVE - fra 5 år (hold 440)
Kl. 17.15-18.00 - ASKEPOP - børn 3-5 år (hold 421)

Kl. 17.15-18.15 - SPORTSDANS SPORT 1 - børn I og II - torsdag (hold 430)
Kl. 17.15-18.15 - SPORTSDANS SPORT 1 - børn I og II - tirsdag/torsdag (hold 232)
Kl. 17.30-18.15 - BØRNE GROOVE - børn 8-11 år (hold 441)
Kl. 17.30-18.30 - SALSATION (hold 412)
Kl. 18.00-19.00 - PARDANS - begyndere/lidt øvede (hold 422)
Kl. 18.15-19.45 - SPORTSDANS SPORT 2 - Junior - torsdag/fredag (hold 431)
Kl. 18.15-19.45 - SPORTSDANS SPORT 2 - junior - tirsdag/torsdag/fredag (hold 234)
Kl. 18.30-19.30 - PARDANS - øvede (hold 413)
Kl. 18.30-19.45 - GROOVE Unge/voksne (hold 442)
Kl. 19.15-21.15 - SPORTSDANS SPORT 3 - ynglinge/voksne - torsdag/fredag (hold 432)
Kl. 19.15-21.15 - SPORTSDANS SPORT 3 - ynglinge/voksne - tirsdag/torsdag/fredag (hold 236)
Kl. 19.30-20.30 - PARDANS – meget øvede (hold 414)
Kl. 19.30-20.30 - HIT FIT - Unge/voksne (hold 423)

FREDAG

Kl. 18.00-20.00 - WORKSHOP SPORTSDANS – Sport 2 og 3
Kl. 19.00-23.30 - DANSECAFE

LØRDAG

Kl. 10.00-10.45 - DANS OG SJOV MED MOR/FAR - børn fra 2 år (hold 630) 
Kl. 10.15-11.00 - BØRNEDANS /MGP - børn 3-6 år (hold 631)
Kl. 11.00-11.45 - VILD MED DANS/MGP børn fra 6 år (hold 632)

SØNDAG

Kl. 11.00-11.45 - VILD MED DANS/MGP børn fra 6 år (hold 730)
Kl. 11.45-12.30 - DANS OG SJOV MED MOR/FAR - børn fra 2 år (hold 731)
Kl. 12.45-13.45 - VILD MED DANS FOR VOKSNE - begyndere (hold 710)